Firma Bilgileri

Marka Adı: CARREFOURSA
Adres: CarrefourSA Plaza. Cevizli Mah. Tugay Yolu Cad. No:67 Blok B Maltepe-İst.
Yurtiçi Şube Sayısı: 850
Yurtdışı Şube Sayısı: 0

Firma Yetkilisi

Senem Mutlu
Telefon: +905017067658
E-Posta: [email protected]

Franchise Yetkilisi

Sebastien Ponce
Telefon: +905334598964
E-Posta: [email protected]

İnternet Sitesi

CARREFOURSA Hakkında

Avrupa’nın lider, dünyanın en büyük ikinci perakende zinciri Carrefour Grubu Türkiye’deki ilk marketini 1993 yılında İstanbul İçerenköy’de açarak hiper market konseptini Türkiye’ye getiren firma olmuştur. 1996 yılında Türkiye’nin en büyük topluluklarından biri olan Sabancı Holding ile Carrefour Grubu’nun gerçekleştirdiği ortaklık sonucu CarrefourSA ismi doğmuş ve ilk CarrefourSA marketi 1997 yılında Adana’da açılmıştır.
CarrefourSA, 2005 yılında Gima ve Endi marketlerini satın alarak sektördeki iddiasını güçlendirmiş, market ağını yaygınlaştırmış ve özellikle Anadolu’daki varlığını güçlendirmiştir. 2013 yılında şirket yönetiminin Sabancı Holding’e geçmesiyle yeni strateji oluşturulmuş ve bu doğrultuda insan kaynakları, teknolojik altyapı, market konsepti gibi birçok alanda yatırım yapılmıştır.

CarrefourSA, “Yeni Nesil Market” vizyonuyla başladığı 2019 yılında dijital dönüşüm adına büyük bir hamle yaparak CarrefourSA Online Market ile büyük başarılara imza atmıştır.
2020 yılında CarrefourSA Türkiye’de bir ilke imza atmış ve sektörde ilk kez bayilik sistemini hayata geçirmiştir. Küçük esnaf ve yatırımcılar/girişimciler tarafında büyük bir karşılık bulan bayilik sisteminde 2021 yılı sonunda bayi sayısı 72’ye ulaşmıştır. Bu sayının 2025 yılı sonunda 1000 bayiye ulaşması hedeflenmektedir.
Güçlü bir finansal pozisyona sahip olan CarrefourSA, büyüme ve değer yaratma potansiyeli olan tüm projeleri kendi kaynaklarıyla değerlendirerek yatırımlarına devam etmeyi, bu sayede tüketiciler için yakın, keyifli ve değer yaratan alışverişin adresi olmayı hedeflemektedir.
CarrefourSA bugün “Hiper, Süper, Gurme, Mini ve E-Ticaret” konseptleri altında farklı müşteri segmentlerine hizmet sunmaktadır.

2023’te 30. yılını kutlamaya hazırlanan CarrefourSA taze, kaliteli ve güvenilir şekilde 50 bin çeşit ürünü “Doğrusu CarrefourSA’da” anlayışı ile yılda 140 milyonu aşkın müşterisine ulaştırmaktadır.